دانشجو همواره در مهمترین اتفاقات سرنوشت ساز کشور حضور داشته و در صحنه بوده است


دکتر مجید دل آور ، دبیر انجمن اسلامی پزشکان ایران – شاخه گیلان و مسوول دبیرخانه انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با ارسال پیامی روز دانشجو را تبریک گفت.

در متن این پیام آمده است؛

باسمه تعالی
تاریخ کشور ما طوری رقم خورده که واژه دانشجو مفهوم حق طلبی، عدالت خواهی، آزادی خواهی و استقلال طلبی را به ذهن متبادر می کند.
در تاریخ معاصر ما دانشجو همواره در مهمترین اتفاقات سرنوشت ساز کشور حضور داشته و در صحنه بوده است.
دانشجو از معدود اقشاری محسوب می گردد که عام المنفعه فکر می کند،عام المنفعه عمل می کند و علیرغم تمامی مشکلات و دغدغه هایی که دارد، از سطح پایین رفاه دوره دانشجویی تا آینده مبهم شغلی، جهت کمک به مردم کشور خود و اصلاح امور تلاش می کند.
امروز یکی از مهمترین معضلات، خروج بهترین سرمایه ما یعنی نخبگان جوان ما از کشور است. یکی از محوری ترین علل خروج جوانان باهوش، عدم تضمین اشتغال و همچنین وجود تبعیض افسارگسیخته است که باید در حل این معضلات، تلاش بیشتری کرد و در این زمینه نیز هنوز می توان به دانشجو امید داشت که مطالبه کند و پای مطالبه خود بماند و در راه مبارزه با تبعیض مجاهدت کند.
امروز بخش هایی از جامعه ما از فقر فرهنگی و ناآگاهی رنج می برد و این جنبش دانشجویی است که می تواند در رشد آگاهی های جمعی موثر عمل کند.
۱۶ آذر روز حق طلبی، آزادی خواهی، عدالت خواهی و استقلال طلبی”روز دانشجو” مبارک باد.

نظر دهید !!!

نظر شما برای “دانشجو همواره در مهمترین اتفاقات سرنوشت ساز کشور حضور داشته و در صحنه بوده است”

قالب وردپرس